Ruim 15 graffiti artiesten hebben afgelopen weekend hun talenten los mogen laten op de fietsenstallings muur aan de centrumzijde van station Ede-Wageningen.
Het verzoek kwam van omwonenden die de omgeving rondom de steeg een positievere uitstraling wilden geven. Samen met de gemeente Ede is gekeken naar opties om dit te realiseren, behalve het aanpassen van de verlichting was het aanbrengen van kleur op de wand een goede optie.
Astrant, het culturele jongerenplatform van Ede werkt sinds 2016 al aan een street-art route door Ede heen en heeft inmiddels meer dan 30 locaties binnen Ede weten te transformeren. Een heus ‘straatmusuem’ die altijd te bezoeken is kun je inmiddels vinden in alle wijken van Ede.
Dit weekend waren er diverse collectieven uit Nederland uitgenodigt om te komen schilderen. Onder andere het street-art team van Friesland en Den Haag kwam op de uitnodiging af. Maar ook artiesten uit Ghent (Belgie), Groningen en Rotterdam waren van de partij.
Ede heeft behoefte aan een breder en laagdrempeliger aanbod op het gebied van popcultuur. Het bestaande aanbod verdient aanvulling en uitbreiding, zodat jongeren in hun eigen woonplaats en leefomgeving in aanraking komen met uiteenlopende uitingen van (pop)cultuur. Tijd voor een frisse wind, een vernieuwend tegengeluid om de huidige status quo in balans te brengen. Om een basis te leggen van waaruit jongeren alle ruimte krijgen om hun smaak, creativiteit en identiteit te ontwikkelen.